Exkurze na letiště Leoše Janáčka v Mošnově

03.10.2010 08:32

Dne 27.9.2010 jsme se s 15 žáky 6.-9.ročníku základní školy  zúčastnili exkurze na letiště Leoše Janáčka v Mošnově. Průvodce nám dělal pan Tomášek.

Měli jsme možnost zhlédnout důležité zázemí celého letového provozu. To, co pasažéři aerolinek běžně nevidí, ale bez čeho by létat nemohli.  Viděli jsme hangár na opravu letadel  Boeingů, kde se vejde až osm těchto strojů.  Seznámili jsme se s nejmodernější technikou hasičského záchranného sboru při letišti, prohlédli si hasičská auta.

Nejvíce všechny zaujalo samotné řízení letového provozu, kde jsme mohli obdivovat bravurní angličtinu obsluhy, sledovat komunikaci s posádkou a navádění přistávajícího letadla. Seznámili jsme se s technickým vybavením řídící věže s mnoha počítači a pomocnými přístroji.

Náplň této neobvyklé exkurze byla pro nás všechny  zážitkem, na který určitě nikdy nezapomeneme a pro některé žáky snad i motivací a inspirací při brzké volbě povolání.

Fotografie si prohlédněte na picasaweb.