Otvírání studánek (Jodíkovy hrátky)

29.05.2011 19:37

Jedny z nejstarších mýtů jsou spojeny s přírodními živly, uctíváním vody a ochranou vodních pramenů.
Za krásného počasí jsme se ve středu 25.5.2011 s dětmi 1.až 4.třídy vydali otvírat studánky. V lese blízko lázní jsme si povykládali o důležitosti vody, zopakovali si, co je pramen, potůček a řeka a vysvětlili si, proč je důležité pečovat o studánky. Pak jsme si přečetli ukázku z Burešovy skladby Otvírání studánek a dali se do práce.
Ve dvojicích jsme vytvořili " studánky " z nádobek zahrabaných do země, vyzdobili jsme jejich okolí kamínky, větvičkami a květinami a do nádobek nalili vodu.
 Studánky jsme otevřeli symbolickým  klíčem a vyhodnotili jsme tu nejkrásnější.

Mgr. Karla Ondráčková, Mgr. Bohuslava Žídková