Už víme, proč třídit odpad

02.12.2009 09:49

Dne 1.12.2009 se 20 dětí naší školy zúčastnilo exkurze do  OZO Ostrava (odvoz a zpracování odpadu). Děti se seznámily s potřebou třídit odpad z domácností, ve školách i podnicích. Na otázku zda doma odpad třídí, odpověděla většina dětí ano. Ovšem většina dětí nevěděla proč. Správně uváděly ochranu životního prostředí, ale nevěděly proč je třídění odpadu důležité. Hravou formou, soutěžemi a tvořením se dovídaly, které odpady mohou a které nemohou do kontejnerů na tříděný odpad házet. Pochopily, že nejdůležitějším krokem pro ochranu životního prostředí je znovuzpracování suroviny na výrobu nových výrobků a tím omezení čerpání základních surovin z přírody.  Exkurze se dětem moc líbila. Doufejme, že budou nové poznatky a informace o tomto tématu využívat ve svém životě a vysvětlovat i ve svém okolí, jak recyklace pomáhá chránit naší planetu.

Podívejte se na fotografie, jak se dětem vedlo.