Dobrý den, podívej se z okna ven

11.05.2010 19:47

Děti z mateřské školy pracují společně s mateřskými školami ze Slovenska, Polska a Chomýže v ČR na  eTwinning projektu s názvem "Dobý den, podívej se z okna ven" . V rámci projektu se děti mimo jiné seznamují s přírodou a jejími zákonitostmi. Proto jsme si        s dětmi vyšli na vycházku do blízkého lesa, kde jsme pozorovali jarní přírodu. Hledali jsme jakýkoliv projev života zvířat, hmyzu a ptáků v našem lese. Děti objevily mravence, broučky, ploštice, ptáky hnízdící v budkách, stopy zvěře. Našli jsme kvetoucí rostliny, pozorovali samorosty, ale také jsme hledali negativní zásahy lidí do přírody. Na zpáteční cestě jsme pozorovali parkové rostliny        v lázeňském parku a srovnávali je s rostlinami v přírodním lese. Děti se proběhly a příjemně unavily. Určitě budeme takové vycházky opakovat. Fotografie můžete vidět zde .