Klimkovické poklady

18.02.2011 19:47

Dne 16.2.2011  jsme s žáky  II. stupně navštívili muzeum v Klimkovicích. V muzeu nás přivítala milá paní průvodkyně a provedla nás zajímavou expozicí. Seznámili jsme se se stroji, nástroji a nářadím dnes již vymírajících řemesel, která bývala v Klimkovicích k službách obyvatelům. Viděli jsme ševcovský ponk, tkalcovské stroje a další řemeslné pomůcky. Také jsme se seznámili se slavnými klimkovickými rodáky a známými lidmi z nejbližšího okolí města Klimkovice. Tak například se spisovatelkou Jarmilou Glazarovou a malířkou Helenou Salichovou. Cestou zpět do lázní jsme si povídali o pokladech a odkazech předešlých generací obyvatel Klimkovic a okolí.  Jsme rádi, že se žáci mohou zážitkovou formou seznamovat s historií naší země.