Velikonoční dílna

15.04.2011 21:36

Svátky jara máme tady. Dne 11. 4. 2011 jsme pro děti školní družiny v rámci projektu "Jodíkovy hrátky" připravili tvořivé odpoledne na téma „Velikonoce“. Nachystáno bylo několik aktivit, které se pojí s Velikonocemi. Kdo chtěl, mohl si uplést pomlázku, nazdobit vajíčka rostlinkami a obarvit v odvaru z cibulových slupek nebo si vyrobit vozembouch. Děti si také vybarvily obrázky s velikonoční tématikou. Při práci jsme si povídali o velikonočních lidových tradicích a rovněž o symbolech Velikonoc.

Činnost byla pestrá. Zastoupena byla jemná práce při zdobení vajíček, ale i ta těžší když jsme zatloukali hřebíky při výrobě vozembouchu. Při pletení pomlázek děti potřebovaly naší pomoc, protože pruty byly moc dlouhé. Výsledek stál za to. Mnohé pomlázky byly větší než děti.

Dětem se práce moc líbila. Velkou odměnou byla možnost odnést si výrobky, které vytvořily.

Fotografie z akce

Bc. Marie Lindovská